W tym roku szkolnym praca w poszczególnych grupach oparta jest na programie:

- MALUCHY

- STARSZE MALUCHY

- ŚREDNIAKI

- STARSZAKI

- "Wokół Przedszkola" MAC

- ZERÓWKA

- "Wokół Przedszkola" MAC

Dodatkowo w tym roku realizowane będą programy:

- Ogólnopolski program Akademia Aquafresh

To Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej. Koncentruje się on na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Akademia Aquafresh została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, aby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce.(www.akademia-aquafresh.pl)

- Kubusiowi Przyjaciele Natury

Jest to program profilaktyczny. Organizator firma Tymbark Fundacja "Partnerstwo dla środowiska". Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii.(www.przyjacielenatury.pl)

- Czyste powietrze wokół nas

To program edukacji antynikotynowej zainicjowany przez Departament Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia GIS. Zaadresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, które uczą się o szkodliwych skutkach palenia papierosów. Im wcześniej dzieci dowiedzą się o negatywnym wpływie dymu papierosowego na ich rozwój, tym większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości, nie sięgną po papierosy. (www.plonsk.psse.waw.pl)

- "Sprzątanie świata"

Organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia oraz Fundacja"Sprzątanie Świata - Polska". Akcja polega na podejmowaniu wspólnych działań dla zachowania i poprawy stanu środowiska na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, w której uczy się jak rozwijać naszą cywilizację z jednoczesnym poszanowaniem i uwzględnieniem potrzeb innych gatunków i całej przyrody. (www.naszaziemia.pl/wiedza/)

Programy własne:
- Program adaptacyjny "Motylki nie płaczą"
- Religia - "Radość dzieci Bożych- Kochamy Boga" - program nauczania religii rzymskokatolickiej